Turistický výlet z Prachovic na Seč


Datum publikace: 13.09.2017

Výlet na Seč | Foto: Archiv Šance pro Tebe

V polovině srpna se vydaly děti z vyloučené lokality v Prachovicích na turistický výlet směrem na Seč. Kromě hlavního cíle užít si letní radovánky, dokud přeje počasí, bylo smyslem akce také poznat nová místa a podpořit děti ve sportovním snažení.

Na výlet z Prachovic na Seč se vydalo sedm dětí spolu se dvěma pracovnicemi Šance pro Tebe a s jednou dobrovolnicí. 

FOTOGRAFIE Z VÝLETU najdete v sekci Fotogalerie zde.

"Jak je z názvu akce zřejmé, dopoledne jsme vyrazili pěšky na Seč přes Kraskov a Žďárec u Seče. Řídili jsme se dle turistické mapy, která nás však párkrát zavedla na neprůchozí místa. I přes drobné obtíže jsme neklesali na mysli. Klienty jsme cestou učili orientovat se v mapě," popisuje Klára Saláková, koordinátorka činností Šance pro Tebe v Prachovicích.  

Po dosažení cíle, čekalo na děti koupání v přehradě, před tím, ale ještě prošly řádným poučením o bezpečnosti na koupališti. Mnohé z nich dostaly plavací rukávky a kruhy. "Koupání si děti moc užily. Ve vodě dělali vážně „psí kusy“. Někteří se snažili naučit plavat a celkem se jim to pod naším vedením dařilo," doplňují pracovnice Šance pro Tebe.

Na děti čekalo ještě loutkové představení s názvem Pračlověk a dinosauři a pak už cesta autobusem zpět domů. "I přesto, že si cestou klienti občas postěžovali na trasu nebo bolavé nohy, si všichni výlet moc užili," uzavírá povídání o úspěšné pěší výpravě Klára Saláková
 Rychlý kontakt

Šance pro Tebe
Štěpánkova 92, Chrudim 537 01
Tel.: 469 623 501
E-mail: sance@sance.chrudim.cz

                                 
                                                

                               

              

vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2013

Copyright Šance pro Tebe, 2017  

tel: 469 623 501, e-mail: sance@sance.chrudim.cz